Czego Się Nauczę?

Kurs video składa się obecnie z sześciu lekcji, które łącznie trwają ponad trzy godziny i czterdzieści minut. Zobacz czego dokładnie nauczysz się w każdej z nich:

Pierwsza Lekcja 

"Właściwie to po co mi ten francuski?"

Zanim zaczniemy kurs video, odpowiemy sobie na kilka bardzo ważnych pytań związanych z nauką języka francuskiego. Później poznamy kilka faktów z nim związanych oraz zawrzemy umowę, którą będziesz musiał przestrzegać do końca trwania kursu! 

"Bonjour, ça va?" 

Po przywitaniu i wstępie przejdziemy do nauki. Na początek nauczymy się podstawowych wyrażeń - tak, aby umieć się przywitać, zapytać o samopoczucie, przedstawić się i pożegnać. Porozmawiamy również o francuskim pocałunku !

Druga Lekcja 

"Być, albo nie być - oto jest pytanie!"

W drugiej lekcji najpierw sprawdzimy czy opanowałeś podstawowe zwroty (tak, będzie pytanko!), a potem przejdziemy do jednego z najpopularniejszych czasowników w języku francuskim - czyli "być". Nauczysz się jego odmiany, oraz zobaczysz w przykładach jak należy go stosować.

"Ślimaki w TGV !"

Dodatkowo poznasz pierwsze przymiotniki i zobaczysz jak należy tworzyć jego poszczególne formy. Na końcu poznasz kilka ciekawostek z życia francuzów - np. o czym należy pamiętać kiedy zechcesz zabrać torbę ślimaków do TGV :) 

Trzecia Lekcja 

"A, B, C, D... - poznajmy alfabet !"

W trzeciej lekcji nauczymy się alfabetu i jak wymawiać poszczególne litery w wyrazach. Będzie to nasz pierwszy krok do opanowania francuskiej wymowy. Dodatkowo nauczymy się rodzajników nieokreślonych, a z ciekawostek dowiesz się dlaczego nazywamy Francję L'Hexagone. 

Czwarta Lekcja 

"Jak to wszystko wymawiać?"

Francuska wymowa kojarzy się z czymś trudnym i praktycznie niemożliwym do przeskoczenia. Niesłusznie, ponieważ tak naprawdę opanowanie kilku podstawowych zasad pozwoli Tobie przeczytać większość wyrazów (nawet 98%, reszta to wyjątki). Dlatego w czwartej lekcji skupimy się na nauce tych zasad - przekonaj się sam jakie to proste.

Piąta Lekcja 

"Mam głód - czyli jestem głodny"

W piątej lekcji poznamy drugi z najbardziej popularnych czasowników w języku francuskim, czyli "mieć". Nauczymy się jego odmiany oraz zobaczymy na przykładach jak go należy używać. Dodatkowo porozmawiamy o rodzajniku określonym i francuskiej elizji. Na sam koniec dowiesz się co takiego łączy policjantów i kurczaki :)

Szósta Lekcja 

"Policzmy po francusku!"

Jeden, dwa, trzy, cztery... - nadszedł czas, żeby poznać francuskie liczebniki! Francuzi wyjątkowo skomplikowali sobie liczby od 70 do 99, ale poznasz sposób jak można w prosty sposób ich się nauczyć. Na sam koniec zobaczysz jak Belgowie i Szwajcarzy uprościli sobie życie i zmienili niektóre z liczb. Uważaj ! Tak lepiej nie mówić we Francji !

Dostęp Do Kursu Video

Chcę rozpocząć moją przygodę z językiem francuskim i już za chwilę zacząć jego naukę.
Zamawiam Dostęp i Zaczynam Naukę